05 May 2011
Suudi Arabistan’da infazları durdurun

Suliamon Olyfemi was sentenced to death after an unfair trial conducted in Arabic, which he does not understand.S. Olyfemi bilmediği bir dil olan Arapça görülen adil olmayan yargılamanın ardından ölüm cezasına mahkum edildi. İddialara göre D. Rupa akli dengesi yerinde değilken cinayet işlediğini itiraf etti.

6614
Actions taken

Take Action

Appeal for Action

Take Action

Suliamon Olyfemi ve B. Duhri Rupa tüm itiraz süreçlerini tükettiler. Suudi Arabistan hükümetine ölüm cezalarını hafifletmeleri için çağrıda bulunun.

Stop executions in Saudi Arabia

Sayın Büyükelçi,

Yakın zamanda Suudi Arabistan’da infaz edilme riski ile karşı karşıya olan Nijerya vatandaşı Suliamon Olyfemi ve Endonezyalı ev işçisi Siti Zainab Binti Duhri Rupa ile ilgili ciddi endişe duymaktayım.

Suliamon Olyfemi cinayetten 2004 yılında adil olmayan bir yargılamanın ardından ölüm cezasına mahkum edilmişti. Duruşmalar herhangi bir avukata veya çevirmene erişimi olmadan anlayamadığı Arapça dilinde yapıldı. İddialara göre Siti Zainab Binti Duhri Rupa akli dengesi yerinde değilken 1999 yılında işvereni öldürdüğünü itiraf etti ve herhangi bir hukuki temsilciye erişimi olmadı.

Suudi Arabistan yetkililerine herhangi bir gecikme olmadan cezalarını hafifletmeleri ve derhal ölüm cezasının kaldırılmasında ilk adım olacak tüm infazlara yönelik moratoryum ilan edilmesi için çağrıda bulunuyorum.

Saygılarımla,

Sign your name

663,109
Total Actions taken
by people like you