05 May 2011
Powstrzymaj egzekucje w Arabii Saudyjskiej
Suliamona Olyfemi skazano na śmierć w nieuczciwym procesie, prowadzonym po arabsku, którego nie rozumie. Siti Zainab Binti Duhri Rupa miała przyznać się do morderstwa, choć była chora psychicznie.
6613
Actions taken

Take Action

Appeal for Action

Take Action

Suliamon Olyfemi i Siti Zainab Binti Duhri Rupa wyczerpali wszystkie możliwości apelacji. Wezwij rząd Arabii Saudyjskiej, aby złagodził ich wyroki.

Stop executions in Saudi Arabia

Drogi Panie Ambasadorze,
jestem bardzo zaniepokojony sprawą Nigeryjczyka, Suliamona Olyfemi, i służącą z Indonezji, Siti Zainab Binti Duhri Rupa, którym grozi egzekucja w Arabii Saudyjskiej. Suliamon Olyfemi został skazany za morderstwo w 2004 r. po nieuczciwym procesie, przeprowadzonym po arabsku, bez możliwości skorzystania z tłumacza i adwokata. Siti Zainab Binti Duhri Rupa podobno przyznała się do zamordowania swojej pracodawczyni w 1999 r., choć była chora psychicznie i nie miała właściwej obrony. Nalegam, aby bezzwłocznie zajął się Pan złagodzeniem wyroków, a także bezzwłocznie ustanowił moratorium na wszystkie egzekucje. Będzie to pierwszy krok do zniesienia kary śmierci.
Z poważaniem,

Sign your name

663,077
Total Actions taken
by people like you